Novinky

Archiv všech novinek


 Hledat  

Nalezeno 80 záznamů z celkového počtu 80, zobrazeny 41. - 50.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8 

Celonárodní protihlukový koncil

Celonárodní protihlukový koncil se konal dne 19.1.2012 v Brně. Jednalo se již o druhé shromáždění protihlukových občanských sdružení, postižených obcí a dalších subjektů.

 
Debata o hlukových limitech v České televizi

Česká televize odvysílala dne 23. října 2011 na svém programu ČT2 publicistický pořad „Nedej se“, který byl věnován problematice hlukových limitů, zejména v souvislosti s novelou příslušného nařízení vlády. Tato novela vyšla jako nařízení vlády č. 272/2011 Sb. s účinností od 1. listopadu 2011.

 
PF 2012

Výbor společnosti hygieny a komunitní medicíny přeje členům Společnosti a dalším návštěvníkům stránek do nového roku hodně zdraví a úspěchů v práci i osobním životě.

 
Časopis Hygiena zařazen do portálu EZB

Časopis Hygiena byl Národní lékařskou knihovnou zařazen do mezinárodního portálu elektronických časopisů Elektronische Zeitschriftsbibliothek (EZB).

 
Zmírnění hlukových limitů zatím neprošlo

Pravděpodobným důvodem stažení ministerského návrhu je skutečnost, že se proti němu postavila řada občanských i profesních sdružení, včetně Společnosti hygieny a komunitní medicíny. (AKTUALIZOVÁNO)

 
Re: Národní zdraví, program Zdraví 21 a prevence

Profesor Vladimír Bencko z Ústavu hygieny a epidemiologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze reaguje na téma úvodníku letošního 1. čísla časopisu Hygiena.

 
Nové organizační uspořádání Státního zdravotního ústavu

Státní zdravotní ústav má od 1. dubna 2011 nové organizační uspořádání. Vrací se k osvědčenému schématu, které vychází z odborného zaměření pracovišť a s laboratořemi jako integrálními součástmi odborných center.

 
Konec "přílepků" k zákonům ve sněmovně?

Nadále by poslanecké návrhy předkládaly jen poslanecké kluby, navrhuje předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová, předseda poslaneckého výboru TOP 09 Petr Gazdík a poslanec Jan Vidím. Tak by se omezily lobbistické tlaky, které jsme zaznamenali např. u právě schválené novely zákona o ochraně veřejného zdraví.

 
Hlukové limity – AKTUALIZOVÁNO

Výbor SHKM vyslovil výhrady a zpracoval komuniké k nežádoucím návrhům na zvýšení přípustných hladin hluku novelou vládního nařízení.

 
Právní aktuality

Stručný přehled současné i historické legislativy pro oblasti hygieny, prevence, ochrany a podpory veřejného zdraví je průběžně aktualizován.

 
 

Staňte se naším členem!

 

Zaregistrujte se a staňte se naším novým členem. Získáte přístup k informacím z oblasti hygieny a komunitní medicíny.

Brožura členství SHKM PDF

Zobrazit

Časopis Hygiena

 

Číst