Novinky

Archiv všech novinek


 Hledat  

Nalezeno 76 záznamů z celkového počtu 76, zobrazeny 41. - 50.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8 

Zmírnění hlukových limitů zatím neprošlo

Pravděpodobným důvodem stažení ministerského návrhu je skutečnost, že se proti němu postavila řada občanských i profesních sdružení, včetně Společnosti hygieny a komunitní medicíny. (AKTUALIZOVÁNO)

 
Re: Národní zdraví, program Zdraví 21 a prevence

Profesor Vladimír Bencko z Ústavu hygieny a epidemiologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze reaguje na téma úvodníku letošního 1. čísla časopisu Hygiena.

 
Nové organizační uspořádání Státního zdravotního ústavu

Státní zdravotní ústav má od 1. dubna 2011 nové organizační uspořádání. Vrací se k osvědčenému schématu, které vychází z odborného zaměření pracovišť a s laboratořemi jako integrálními součástmi odborných center.

 
Konec "přílepků" k zákonům ve sněmovně?

Nadále by poslanecké návrhy předkládaly jen poslanecké kluby, navrhuje předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová, předseda poslaneckého výboru TOP 09 Petr Gazdík a poslanec Jan Vidím. Tak by se omezily lobbistické tlaky, které jsme zaznamenali např. u právě schválené novely zákona o ochraně veřejného zdraví.

 
Hlukové limity – AKTUALIZOVÁNO

Výbor SHKM vyslovil výhrady a zpracoval komuniké k nežádoucím návrhům na zvýšení přípustných hladin hluku novelou vládního nařízení.

 
Právní aktuality

Stručný přehled současné i historické legislativy pro oblasti hygieny, prevence, ochrany a podpory veřejného zdraví je průběžně aktualizován.

 
Z nedávné historie Státního zdravotního ústavu

Reflexi jedné stinné kapitoly z nedávné historie Státního zdravotního ústavu přináší skupina pracovníků SZÚ.

 
P.F.
 

Hezké Vánoce a do nového roku zdraví, pohodu a úspěchy v zaměstnání i osobním životě přeje členům SHKM ČLS i dalším návštěvníkům stránek výbor Společnosti hygieny a komunitní medicíny.

 
Nová vyhláška MZ o specializačních oborech lékařů a oborech certifikovaných kurzů

MZ vydalo úplné znění vyhlášky č. 185/2009 Sb., o oborech specializačního vzdělávání lékařů, zubních lékařů a farmaceutů a oborech certifikovaných kurzů, ve znění vyhlášky č. 361/2010 Sb. s účinností od 1.1.2011.

 
Vyšlo 4. číslo časopisu HYGIENA

Ve čtvrtém čísle Hygieny najde čtenář vynikající úvahu ředitele Krajské hygienické stanice povodněmi postiženého Libereckého kraje o síle odborných zdravotnických argumentů v praktické činnosti hygienika, dále čtyři původní práce, výběr legislativy a jako vždy řadu aktualit.

 
 

Staňte se naším členem!

 

Zaregistrujte se a staňte se naším novým členem. Získáte přístup k informacím z oblasti hygieny a komunitní medicíny.

Brožura členství SHKM PDF

Zobrazit

Časopis Hygiena

 

Číst