Novinky

Archiv všech novinek


 Hledat  

Nalezeno 78 záznamů z celkového počtu 78, zobrazeny 41. - 50.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8 

PF 2012

Výbor společnosti hygieny a komunitní medicíny přeje členům Společnosti a dalším návštěvníkům stránek do nového roku hodně zdraví a úspěchů v práci i osobním životě.

 
Časopis Hygiena zařazen do portálu EZB

Časopis Hygiena byl Národní lékařskou knihovnou zařazen do mezinárodního portálu elektronických časopisů Elektronische Zeitschriftsbibliothek (EZB).

 
Zmírnění hlukových limitů zatím neprošlo

Pravděpodobným důvodem stažení ministerského návrhu je skutečnost, že se proti němu postavila řada občanských i profesních sdružení, včetně Společnosti hygieny a komunitní medicíny. (AKTUALIZOVÁNO)

 
Re: Národní zdraví, program Zdraví 21 a prevence

Profesor Vladimír Bencko z Ústavu hygieny a epidemiologie 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze reaguje na téma úvodníku letošního 1. čísla časopisu Hygiena.

 
Nové organizační uspořádání Státního zdravotního ústavu

Státní zdravotní ústav má od 1. dubna 2011 nové organizační uspořádání. Vrací se k osvědčenému schématu, které vychází z odborného zaměření pracovišť a s laboratořemi jako integrálními součástmi odborných center.

 
Konec "přílepků" k zákonům ve sněmovně?

Nadále by poslanecké návrhy předkládaly jen poslanecké kluby, navrhuje předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová, předseda poslaneckého výboru TOP 09 Petr Gazdík a poslanec Jan Vidím. Tak by se omezily lobbistické tlaky, které jsme zaznamenali např. u právě schválené novely zákona o ochraně veřejného zdraví.

 
Hlukové limity – AKTUALIZOVÁNO

Výbor SHKM vyslovil výhrady a zpracoval komuniké k nežádoucím návrhům na zvýšení přípustných hladin hluku novelou vládního nařízení.

 
Právní aktuality

Stručný přehled současné i historické legislativy pro oblasti hygieny, prevence, ochrany a podpory veřejného zdraví je průběžně aktualizován.

 
Z nedávné historie Státního zdravotního ústavu

Reflexi jedné stinné kapitoly z nedávné historie Státního zdravotního ústavu přináší skupina pracovníků SZÚ.

 
P.F.
 

Hezké Vánoce a do nového roku zdraví, pohodu a úspěchy v zaměstnání i osobním životě přeje členům SHKM ČLS i dalším návštěvníkům stránek výbor Společnosti hygieny a komunitní medicíny.

 
 

Staňte se naším členem!

 

Zaregistrujte se a staňte se naším novým členem. Získáte přístup k informacím z oblasti hygieny a komunitní medicíny.

Brožura členství SHKM PDF

Zobrazit

Časopis Hygiena

 

Číst