Novinky

Konec "přílepků" k zákonům ve sněmovně?

Jaro 2011 ukončilo neúspěšné snahy poslance Šnajdra, bývalého náměstka ministryně/ministra zdravotnictví, o změnu postavení zdravotních ústavů v zákoně č. 258/2000 Sb. Novela zákona byla předložena poslanecké sněmovně kvůli sjednocení české legislativy s legislativou EU v problematice hygieny vody, poslanec Šnajdr však chtěl využít situace k pokusu znovu prosadit své pojetí organizace zdravotních ústavů, které před rokem poslanecká sněmovna zamítla.
1. dubna 2011 informoval denní tisk, např. Lidové noviny, že předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová a poslanec Jan Vidím navrhli změny v jednacím řádu, které by zamezily pozměňovacím návrhům jednotlivých poslanců. Nadále by musely být předkládány jen poslaneckými kluby. Předseda poslaneckého výboru TOP 09 Petr Gazdík prohlásil, že to je správná snaha, která omezí lobbisty a konstatoval, že v tomto volebním období zatím žádný přílepek neprošel. Poslanec Vidím řekl, že by se tím zamezilo podloudným způsobům, jak do návrhu zákona nacpat cosi, co tam nepatří. Mnoha hygienikům jsou tyto názory bezpochyby velmi blízké.

Jaroslav Kříž

Poznámka: Právě probíhající fáze legislativního procesu novely zákona č. 258/2000 Sb. lze sledovat z naší rubriky Legislativa.


 

Staňte se naším členem!

 

Zaregistrujte se a staňte se naším novým členem. Získáte přístup k informacím z oblasti hygieny a komunitní medicíny.

Brožura členství SHKM PDF

Zobrazit

Časopis Hygiena

 

Číst