Novinky

Co předcházelo rozhodnutí ministryně zdravotnictví a Poslanecké sněmovny

Informace ministryně zdravotnictví k záměru Ministerstva zdravotnictví na rušení zdravotních ústavů
byla zařazena dne 18.3.2010 jako 1. bod jednání na pořad 77. schůze Poslanecké sněmovny, která byla svolaná předsedou Poslanecké sněmovny podle § 51 odstavec 4 jednacího řádu na žádost 41 poslanců. K tomuto bodu zaznělo 98 diskusních příspěvků, viz stenografické záznamy.

Žádost výboru pro zdravotnictví PS o souhrnnou analytickou zprávu k transformaci hygienické služby a zdravotních ústavů a o konání semináře na Ministerstvu zdravotnictví dne 18.3.2010 byla formulována jeho usnesením ze dne 23. února 2010.

Písemná interpelace poslanců Pavla Vanouška, Soni Markové, Jaroslava Krákory a Ludvíka Hovorky na ministryni zdravotnictví Danu Juráskovou ve věci organizačních změn ve zdravotních ústavech a hygienické službě byla podána 4.12.2009 a rozeslána poslancům 28.1.2010 jako sněmovní tisk 1034 - viz historie projednání tisku a skenovaný text interpelace včetně písemné odpovědi. Tato interpelace byla projednána 11.3.2010, viz stenozáznamy. Sněmovna vyslovila s odpovědí ministryně zdravotnictví nesouhlas.

Ústní interpelace poslance Ludvíka Hovorky na ministryni zdravotnictví ve věci restrukturalizace zdravotních ústavů, KHS a Státního zdravotního ústavu, přednesená dne 11.2.2010, viz stenozáznam. Ministryně zdravotnictví nebyla toho dne projednávání interpelací přítomna a veřejně neodpověděla.


 

Staňte se naším členem!

 

Zaregistrujte se a staňte se naším novým členem. Získáte přístup k informacím z oblasti hygieny a komunitní medicíny.

Brožura členství SHKM PDF

Zobrazit

Časopis Hygiena

 

Číst