Novinky

Archiv všech novinek


 Hledat  

Nalezeno 73 záznamů z celkového počtu 73, zobrazeny 41. - 50.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8 

Konec "přílepků" k zákonům ve sněmovně?

Nadále by poslanecké návrhy předkládaly jen poslanecké kluby, navrhuje předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová, předseda poslaneckého výboru TOP 09 Petr Gazdík a poslanec Jan Vidím. Tak by se omezily lobbistické tlaky, které jsme zaznamenali např. u právě schválené novely zákona o ochraně veřejného zdraví.

 
Hlukové limity

Výbor SHKM vyslovil výhrady a zpracoval komuniké k nežádoucím návrhům na zvýšení přípustných hladin hluku novelou vládního nařízení.

 
Právní aktuality

Stručný přehled současné i historické legislativy pro oblasti hygieny, prevence a ochrany veřejného zdraví je průběžně aktualizován.

 
Z nedávné historie Státního zdravotního ústavu

Reflexi jedné stinné kapitoly z nedávné historie Státního zdravotního ústavu přináší skupina pracovníků SZÚ.

 
P.F.
 

Hezké Vánoce a do nového roku zdraví, pohodu a úspěchy v zaměstnání i osobním životě přeje členům SHKM ČLS i dalším návštěvníkům stránek výbor Společnosti hygieny a komunitní medicíny.

 
Nová vyhláška MZ o specializačních oborech lékařů a oborech certifikovaných kurzů

MZ vydalo úplné znění vyhlášky č. 185/2009 Sb., o oborech specializačního vzdělávání lékařů, zubních lékařů a farmaceutů a oborech certifikovaných kurzů, ve znění vyhlášky č. 361/2010 Sb. s účinností od 1.1.2011.

 
Vyšlo 4. číslo časopisu HYGIENA

Ve čtvrtém čísle Hygieny najde čtenář vynikající úvahu ředitele Krajské hygienické stanice povodněmi postiženého Libereckého kraje o síle odborných zdravotnických argumentů v praktické činnosti hygienika, dále čtyři původní práce, výběr legislativy a jako vždy řadu aktualit.

 
Podpora zdraví v projektech EU

Cílem semináře Podpora zdraví v projektech EU konaného dne 8.12.2010 bylo seznámit širokou odbornou veřejnost s využitelností výsledků Evropských projektů řešených v SZÚ a s možnostmi financování projektů z prostředků EU.

 
Směrnice WHO o ovzduší interiérů

Evropská úřadovna WHO vydala směrnici pro ochranu veřejného zdraví před množstvím chemických látek, které se obvykle vyskytují ve vnitřním ovzduší.

 
Valná hromada SHKM

26. října 2010 se v Lékařském domě v Praze konala valná hromada Společnosti hygieny a komunitní medicíny ČLS JEP. Hlavním bodem programu byly volby nového výboru Společnosti po uplynutí funkčního období dosavadního výboru.

 
 

Staňte se naším členem!

 

Zaregistrujte se a staňte se naším novým členem. Získáte přístup k informacím z oblasti hygieny a komunitní medicíny.

Brožura členství SHKM PDF

Zobrazit

Časopis Hygiena

 

Číst